Rancho Lavender

Lokalizacja Jurty: Przedgórze Sudeckie, przedsionek Kotliny Kłodzkiej, wieś Baldwinowice ranczo lavender
Gospodarze: Halina i Andrzej Nowiccy
Kontakt : tel. 505 529 047 / mail: kontakt@rancho-lavender.pl / Baldwinowice 6 , 57-211 Ciepłowody
strona www: www.rancho-lavender.blogspot.com

Dodatkowe informacje: Przedgórze Sudeckie, przedsionek Kotliny Kłodzkiej. Tu w maleńkiej polskiej wsi postanowiliśmy stworzyć Etno Camping. Obok siebie stanęły domy z różnych części świata: na razie dwa indiańskie tipi i jurta mongolska, w przyszłości planujemy mobilny wóz cygański , eskimoskie igloo i ghańską chatę. Każde z tych miejsc, ze względu na swoją egzotykę i wystrój, jest idealną przestrzenią do nawiązywania kontaktu z inną kulturą i tradycją.

W indiańskich tipi i mongolskiej jurcie można przenocować , ale też dla grup zorganizowanych proponujemy Wycieczkę edukacyjną. Dzięki 1,5 h lekcji młodzież dowiaduje się jak wygląda codzienność ich rówieśników w innych częściach świata. Poznaje inną kulturę, otwiera się na odmienną rzeczywistość i kształtuje w sobie empatię. Spotkanie kończy się ogniskiem. (Opcja jedno lub kilku dniowa)

Etno Kamping z Jurtą i dwoma indiańskimi Tipi jest również doskonałą bazą noclegową dla uczestników warsztatów ceramiki, rysunku i rzeźby – organizujemy weekendowe lub 7 dniowe warsztaty we współpracy z wrocławskimi artystami.
- zapraszamy również uczestników zorganizowanych wycieczek rowerowych przy współpracy z przewodnikami rowerowymi.

OPCJE NOCLEGOWE

1.Etno Kamping : noclegi w Mongolskiej Jurcie , Indiańskim Tipi ,
2.Wynajem całego domu  (150m2), do dyspozycji salon z jadalnia i kominkiem, w pełni wyposażona kuchnia, bardzo duży ogród (0,5ha) parking , cały teren ogrodzony. Wygodne komfortowe 4 dwuosobowe pokoje z możliwością dostawki  na 2 piętrach domu+ parter z salonem i kuchnią , na każdym poziomie łazienka.

W ogrodzie  miejsce do grilowania, hamaki  na których można poleniuchować., dla dzieci piaskownica i huśtawka, dla aktywnych badmingthon , stół do tenisa stołowego,bule,

Okoliczne atrakcje – lasy i łąki, w pobliżu oznakowane ścieżki rowerowe oraz Europejski Szlak Cystersów – trasa do Opactwa w Henrykowie , Don Jon w  Srebrnej Górze, Frankenstein i Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich. Spływy pontonowe w Bardzie, Twierdza w Kłodzku i Rezerwat Przyrody w Myszkowicach, Kopalnia Złota i Najdłuższa europejska „tyrolka” w Złotym Stoku, Arboretum w Niemczy….

Doskonałe tereny do:
- wycieczek rowerowych (możliwość wypożyczenia od gospodarzy)
- nordic walking i na narty biegowe (do wypożyczenia od gospodarzy)
- zbierania grzybów (jesień)

Ranczo Lavender