Bieszczady, północne zbocza Otrytu

Lokalizacja jurty: okolice najmniejszej w Bieszczadach wsi, przysiółka Serednie Małe, na północnych zboczach pasma Otrytu. Bieszczadzka Jura na zboczach Otrytu
Gospodarze: Hanna i Stanisław Myślińscy
Kontakt: Stadnina Koni Huculskich „Tabun” w Polanie – www.tabun.pl
Współrzędne: 49.278249° N , 22.553043° E
Dodatkowe informacje: Jurta jest przepięknie usytuowana na grzbiecie opadającym w kierunku Polany, powyżej przysiółka Serednie Małe. Należy do Stadniny Koni Huculskich ‚Tabun’, która oddalona jest o jakąś godzinę drogi przez las. Służy jako cel bądź przystanek na drodze wszelakich przejażdzek i rajdów konnych. Wędrowcy mogą umówić się na nocleg w jurcie z właścicielem (adres na stronie podanej powyżej) telefonicznie lub mailowo, gdyż ze względu na odległość od stadniny, jurta nie jest otwarta przez cały czas i wymaga ‚odbioru klucza’..  Warto zapoznać się również z samą ofertą stadniny.

Polecamy: Bieszczady jako takie nie potrzebują reklamy.. Większość zna uroki Bieszczadzkiego Parku Narodowego i była w nim wielokrotnie. Jednakże prawdziwe Bieszczady to nie tylko najwyższe partie górskie – to również zapomniane, nieistniejące już dziś wsie, ślady historii, które wciąż widać gołym okiem w terenie. To wielokulturowość i wielowyznaniowość, wreszcie… miejsca magiczne. Pamiętajmy, że czasem warto zejść ze znakowanego szlaku…My polecamy, oczywiście oprócz jazdy konnej (hucuły to nie są zwykłe konie!) i wycieczek pieszych z plecakiem, również rowerowy aspekt Bieszczadów – w okolicy jurty znajdują się świetne trasy rowere, z licznymi atrakcjami po drodze (wystarczy spojrzeć na mapę…), męczącymi podjazdami i przepięknymi zjazdami. Amatorzy jazdy terenowej również nie będą zawiedzeni.

Galeria z okolic:


mapka dojścia/dojazdu:

Tabun